Copyrights ©  Małgorzata Wesołowska

Praca czy pasja?

Jednym z najczęściej poruszanych tematów na forach i najczęściej zadawanym mi pytaniem w prywatnych wiadomościach, czy też na spotkaniach jest „Czy warto rzucić pracę na etacie by żyć tylko z fotografii”? Dziś więc czas na post podsumowujący ten temat.

Muszę Was na wstępie uprzedzić (rozczarować?)  - że nie dam Wam jednoznacznej odpowiedzi. Pragnę podkreślić też to, że wszystko o czym piszę to moja doświadczenia i moje opinie, które nie muszą pokrywać się z Waszymi. Pamiętajcie też o moim "ekonomicznym skażeniu" :)

Niestety – mam wrażenie – z rozmów w fotograficznym środowisku – że większość osób, która porzuciła pracę na etacie na rzecz „wolności i życia z pasji” jest po pewnym czasie, niestety, rozczarowana i żałuje tej decyzji. Nie oznacza to, że to była zła decyzja – być może przygotowanie było niewłaściwe, lub też nastawienie – trochę zbyt optymistyczne. Mam nadzieję, że pomogę Wam tym postem, choć trochę uniknąć rozczarowań.

Czas więc na wybór kierunku rozwoju zawodo...

August 25, 2017

Skąd Most św. Marii Magdaleny w Toskanii dostał także nazwę Diabelskiego Mostu i czy zielono-niebieskie wody rzeki Serchio na pocztówkach naprawdę są aż tak nasycone?

August 23, 2017

Czy warto zajechać do Pizy i zobaczyć Krzywą Wieżę? Czy Plac Cudów jest cudownym miejscem na wakacyjny przystanek? Zobaczcie sami.

August 14, 2017

Praktyczne wskazówki, zdjęcia i informacje o Toskanii - Vinci i Anchiano.

O wycenie usług fotograficznych - i o wycenie w ogóle. Jak ustalić ceny i nie popaść w poczucie winy ani w samozachwyt :) Okiem fotografa i finansisty :)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy błyskowej. Jakich błędów nie popełnić. Jakie funkcje lampy błyskowej są najważniejsze a z jakich można zrezygnować.

March 13, 2017

11-12 marca 2017 odbyła się II edycja "The Make-up Day" - największego w Polsce Święta Wizażu. Wydarzenie to,jest częścią targów Beauty Forum a jego organizatorem jest MAKE-UP TRENDY - najpopularniejszy w Polsce magazyn poświęcony makijażowi, wizażowi i fotografii beauty.

Rynek wizażowo-kosmetyczny to także rynek fotografii typu beauty - jest ona jego integralną częścią jako narzędzie do prezentacji produktów kosmetycznych oraz artystycznej strony makijażu. Tam gdzie obecna jest fotografia beauty  - tam jednym z ważniejszych tematów jest retusz High-End oraz zarządzanie barwą - zarówno w procesie obróbki jak i wydruku.

Dlatego też w tym roku - w jednym i drugi dniu The Make-up Day - uczestnicy mieli także możliwość odwiedzenia Strefy Retuszu - strefy, gdzie można było spotkać ekspertów z całego procesu powstawania fotografii - od retuszu aż po wydruk.

Na STANOWISKU można było:

 - zobaczyć i testować tablety Wacom (w roli experta zaszczycił nas pan Maciej Wilamowski, partner...

Ostatnie tygodnie zaowocowały licznymi pytaniami o tworzenie kolaży, albumów, kartek w PS - nie jestem niestety w stanie odpowiadać na pytania na FB czy mailowe...za dużo ich :) Ale ten temat przewijał się tak często, że postanowiłam nagrać film - mam nadzieję, że będzie dla Was pomocny!

Pozdrawiam baaaaaaardzo wiosennie i mam nadzieję, że wybaczycie mi lekki "słyszalny zatkany nos" :D Za szybko chyba rozstałam się z czapką :) 
 

 

 

 

"Sesja gatkowa" jak pieszczotkiwie nazwał ją Redaktor Naczelny Magazynu Moda-Ślub czyli moje ukochane sesyjne dziecko tej wiosny...
Pomysł rodził się w mojej głowie już od dawna...sesja bielizny, najlepiej ślubnej, ale nie lookbook...i niekoniecznie typowa plenerowa czy "buduarowa". Chciałam jakoś "inaczej"...i tu z pomocą przyszedł właśnie pan Andrzej...a może tak salonowo, kotarowo, sukniowo...tak "garderobiano"...i tak to właśnie powstał pomysł na umiejscowienie sesji w salonie ślubnym. Ku mojej ogromnej radości wsparciem i pomocą okazali się cudowni właściciele salonu ślubnego "Tylko Ona"  w Warszawie, przy ul. Nowolipie 22A. Przepiękne wnętrza, przyjazna atmosfera...i cudownie pachnąca kawa. I lustra, lustra, lustra...
Wystarczyło też zebrać dream-team:

 - modelowały nam Karolina Motylewska

oraz Olivia Jagodzka z Yako Models (ogromne uściski dla Marceliny Podniestrzańskiej!). A także Weronika Kocur.
 - kilkaset kilometrów przejachały do nas szalone i utalentowane: Marta Kwolek (wiza...

Please reload

Wyróżnione posty

IV już w tym roku edycja szkolenia "RozBłyśnij..."

March 23, 2015

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Szukaj mnie...
  • Facebook Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now