Praca czy pasja?

Jednym z najczęściej poruszanych tematów na forach i najczęściej zadawanym mi pytaniem w prywatnych wiadomościach, czy też na spotkaniach jest „Czy warto rzucić pracę na etacie by żyć tylko z fotografii”? Dziś więc czas na post podsumowujący ten temat.

Muszę Was na wstępie uprzedzić (rozczarować?)  - że nie dam Wam jednoznacznej odpowiedzi. Pragnę podkreślić też to, że wszystko o czym piszę to moja doświadczenia i moje opinie, które nie muszą pokrywać się z Waszymi. Pamiętajcie też o moim "ekonomicznym skażeniu" :)

Niestety – mam wrażenie – z rozmów w fotograficznym środowisku – że większość osób, która porzuciła pracę na etacie na rzecz „wolności i życia z pasji” jest po pewnym czasie, niestety, rozczarowana i żałuje tej decyzji. Nie oznacza to, że to była zła decyzja – być może przygotowanie było niewłaściwe, lub też nastawienie – trochę zbyt optymistyczne. Mam nadzieję, że pomogę Wam tym postem, choć trochę uniknąć rozczarowań.

Czas więc na wybór kierunku rozwoju zawodo...

August 25, 2017

Skąd Most św. Marii Magdaleny w Toskanii dostał także nazwę Diabelskiego Mostu i czy zielono-niebieskie wody rzeki Serchio na pocztówkach naprawdę są aż tak nasycone?

August 23, 2017

Czy warto zajechać do Pizy i zobaczyć Krzywą Wieżę? Czy Plac Cudów jest cudownym miejscem na wakacyjny przystanek? Zobaczcie sami.

August 14, 2017

Praktyczne wskazówki, zdjęcia i informacje o Toskanii - Vinci i Anchiano.

O wycenie usług fotograficznych - i o wycenie w ogóle. Jak ustalić ceny i nie popaść w poczucie winy ani w samozachwyt :) Okiem fotografa i finansisty :)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy błyskowej. Jakich błędów nie popełnić. Jakie funkcje lampy błyskowej są najważniejsze a z jakich można zrezygnować.

Ostatnie tygodnie zaowocowały licznymi pytaniami o tworzenie kolaży, albumów, kartek w PS - nie jestem niestety w stanie odpowiadać na pytania na FB czy mailowe...za dużo ich :) Ale ten temat przewijał się tak często, że postanowiłam nagrać film - mam nadzieję, że będzie dla Was pomocny!

Pozdrawiam baaaaaaardzo wiosennie i mam nadzieję, że wybaczycie mi lekki "słyszalny zatkany nos" :D Za szybko chyba rozstałam się z czapką :) 
 

 

 

 

October 22, 2014

A dzisiaj dużo radości i oooooograom energii... Wyróżnienie w VII edycji Uniwersytetu AFD, s2, wyzwanie "Out of Focus".

 

Czasem słowa wsparcia i pochwały, zwłaszcza od fotograficznych mentorów i autorytetów, potrafią niesamowicie zmotywować do dalszej pracy i rozwoju. Dziękuję Akademia Fotografii Dziecięcej!!!

 

"Lekkość, piękne światło, subtelność, atrakcyjność wręcz – to jedne z wielu atutów tego kadru. Jestem kadrem absolutnie zauroczona, historia która napisana została przy pomocy techniki OOF oraz ogromnej wrażliwości autorki przemawia do widza i działa na wyobraźnię. Wykorzystanie tła ściany, zwisającej firanki, oraz linii utworzonych z ich odbicia na podłodze stworzyło efekt głębi, i powoduje, iż kadr jest mega wciągający. Kadr spokojnie mógłby stanowić formę poprawiacza jesiennego nastroju;). Autorka wykazała się zrozumieniem tematu, już na etapie samego pomysłu na kadr, jak również w momencie jego realizacji. Gratuluję!!"

 

http://www.akademia-fotografii-dzieciecej.pl/b...

October 20, 2014

Pracowity dzisiejszy wieczór...wystawa moich prac w Urzędzie Gminy...prawie godzinna prelekcja dla Bardzo Szacownego Grona (fotografii nie mam ale liczę na choć jedno od "lokalnej prasy" :))...a przede wszystkim...niesamowicie dużo pozytywnej energii jaką otrzymałam od ludzi...Dziękuję!

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

Jak zrobić "matowe" zdjęcia, obróbka fotografii "z mgiełką"...

September 19, 2014

1/3
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Szukaj mnie...
  • Facebook Classic

Copyrights ©  Małgorzata Wesołowska

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now