Copyrights ©  Małgorzata Wesołowska

Strefa Retuszu na The Make-up Day 2017

March 13, 2017

11-12 marca 2017 odbyła się II edycja "The Make-up Day" - największego w Polsce Święta Wizażu. Wydarzenie to,jest częścią targów Beauty Forum a jego organizatorem jest MAKE-UP TRENDY - najpopularniejszy w Polsce magazyn poświęcony makijażowi, wizażowi i fotografii beauty.

 

Rynek wizażowo-kosmetyczny to także rynek fotografii typu beauty - jest ona jego integralną częścią jako narzędzie do prezentacji produktów kosmetycznych oraz artystycznej strony makijażu. Tam gdzie obecna jest fotografia beauty  - tam jednym z ważniejszych tematów jest retusz High-End oraz zarządzanie barwą - zarówno w procesie obróbki jak i wydruku.

 

Dlatego też w tym roku - w jednym i drugi dniu The Make-up Day - uczestnicy mieli także możliwość odwiedzenia Strefy Retuszu - strefy, gdzie można było spotkać ekspertów z całego procesu powstawania fotografii - od retuszu aż po wydruk.

 

 

 

 

Na STANOWISKU można było:

 - zobaczyć i testować tablety Wacom (w roli experta zaszczycił nas pan Maciej Wilamowski, partner Wacom, właściciel sklepu transit.pl). Swoje przepiękne grafiki na tabletach Wacom tworzył przez dwa dni pan Wojciech Bem! Taka kreska to marzenie!

 - zobaczyć monitory graficzne firmy NEC Display Solutions Polska (pan Tomasz Gut zadecydował o prezentowanych produktach a pan Marcin "Czornyj" Kałuża pełnił rolę eksperta od zarządzania barwą w monitorach graficznych).

 - zrobić przepiękne wydruki swoich prac z najlepszej chyba drukarki na świecie dostępnej na rynku B2C: Canon IPF Pro-1000 (tutaj także pan Marcin "Czornyj" Kałuża - jeden z najlepszych w PL ekspertów od zarządzania kolorem i od procesu wydruku dzielił się z nami swoją wiedzą)'

 - różne formy prezentacji swoich zdjęć (albumy, portfolio, fotoksiążki, plakaty, Walldecor) na przykładach produktów firmy najlepszefoto.pl. Pani Monika Szałajko i pan Piotr Krupiński odpowiadali na pytania uczestników targów;

 - no i oczywiście porozmawiać ze mną na temat retuszu czy fotografii, pokazać swoje portfolio, podyskutować o oświetleniu czy o workflow retuszerskim :)).

 

Targi przyciągnęły tysiące osób - mieliśmy okazję spotkać i porozmawiać z wieloma pasjonatami fotografii, grafiki, retuszu. tyle pozytywnej energii i pasji w jednym miejscu! 

 

 

Tablety WACOM

Na stanowisku można było zobaczyć tablety:

 - Intuos Art Pen&Touch/ Intuos Photo Pen&Touch - występują w kilku rozmiarach. Są efektywne, ergonomiczne i bardzo przystępne cenowo.

 - Wacom Intuos Pro Paper Edition - świetnie zaprojektowany, nieprzeciętnie wygodny w użyciu. Leciutki i "nieklejący" się do skóry dłoni. Po 16h retuszu na targach nawet nie odczułam zmęczenia nadgarstka. 

 

 

 

 

 - Bamboo Spark - "urządzonko" będące marzeniem niejednego projektanta ...rysujemy na papierze i jednocześnie aplikacja "digitalizuje" wszystko np. w iPhone czy iPad. Rewelacyjna pomoc dla osób, które dużo rysują, preferują pracę z papierem a jednocześnie chcą od razu dostać swoje rysunki w formie cyfrowej.  Fotografia Bamboo pochodzi ze strony http://bamboo.wacom.com.

 

 - i marzenie grafików, rysowników, architektów i retuszerów...ach...Wacom MobileStudioPro...co ja Wam mogę opowiedzieć, no co? Musielibyście zobaczyć to sami. 

 

 

Monitory NEC

 Na stanowisku można było zobaczyć jak pracuje się na monitorach:

 - E241N

 - EA245WMI CT

 - cudowny 4K ... PA322UHD

 

Tym ostatnim byłam zachwycona, ale to chyba oczywiste :). Taki komfort dla oka. 

 

Drukarka Canon IPF PRO-1000

Czy jeśli napiszę, że to najlepsza drukarka na świecie ( i na dodatek z serii tych, które mieszczą się w statystycznym mieszkaniu fotografa i kosztują mniej niż niejeden obiektyw :)) - to wystarczy?

Zobaczenie swoich wydruków na dużym formacie, zarówno na papierze błyszczącym jak i matowym...OBŁĘD! Nawet nie wyobrażacie sobie ile osób pchało się do Marcina by zobaczyć, dotknąć a najlepiej wydrukować swoje zdjęcia! 

 

Chyba po raz pierwszy udało się wydrukować piękną Martynę w takich odcieniach fioletu jakie uzyskałam na swoim monitorze. I chyba pierwszy raz zobaczyłam naprawdę czarną czerń :)  

Nasz Expert , Marcin "Czornyj" Kałuża, reprezentujący zarówno firmę NEC jak i Canon jest jednym z najlepszych specialistów od zarządzania barwą w Polsce. To jego WIEDZA w sposób magiczny przyciągała uczestniczki wydarzenia :)

 

 

Albumy NAJLEPSZEFOTO.PL

Z Moniką i Piotrem uczestnicy targów mogli rozmawiać o prezentacji swoich zdjęć. Albumy, piękne pudełka z portfolio w formie piankowych zdjęć, fotoksiążki, plakaty, odbitki, obrazy, Walldecor...to tylko część z ich produktów. 

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się fotoksiążki Dreambook wykonane w najnowszej technologii druku na maszynach Canon: Dreamlabo. Przepiękny papier dający niewyobrażalne nasycenie kolorów i kontrast. Do tego możliwość praktycznie całkowitego otwarcia albumu bez ryzyka rozejścia się stron:

 

 

 

 

Ja oczywiście byłam w swoim żywiole - nie ma to jak możliwość wdania się w rozmowę z osobami dzielącymi wspólną pasję.

 

Za piękne zdjęcia dziękuję Marcinowi Kałuży! 

 

Muszę Wam powiedzieć, że takie stanowisko pracy: tablet Wacom Intuos Pro Paper Edition, monitor NEC PA322UHD, na końcu drukarka Canon iPF PRO-1000 ( a najlepiej jeszcze Wacom Mobile Studio Pro w podróże służbowe :) i żyć nie umierać! 

 

Przez chwilkę także odwiedził nas Adam Jędrysik z firmy Vitavision - panowie zdecydowanie najlepiej odnajdywali się w roli celebrytów i okupywali ścianki :) Jak to ktoś na Facebooku napisał przepięknie - dwóch specjalistów od zarządzania barwą na The Make-Up Day :) - przepiękne!

 

 

Mam nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku na kolejnej edycji! Dziękuję Wam wszystkim, że mogłam tam być z Wami! 

 

Fot: Marcin Czornyj Kałuża:

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

IV już w tym roku edycja szkolenia "RozBłyśnij..."

March 23, 2015

1/7
Please reload

Recent Posts
Please reload

Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Classic
  • Twitter Classic
  • Google Classic
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now